Jak dojechać

Do Sarandy można dotrzeć z Polski samochodem,  samolotem i promem lub samolotem i autobusem.

Samolot/Statek

Najbardziej komfortowym i najszybszym sposobem dotarcia do Sarandy jest przelot na Korfu. Linie lotnicze Ryanair oferują w okresie od kwietnia do października połączenia z Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Rzeszowa bezpośrednio na wyspę Korfu (Grecja).

Miasto Korfu to miasto portowe, z którego można przepłynąć wodolotem (30 minut)  lub statkiem czy też promem (ok  75 minut) bezpośrednio do Sarandy.

Samolot

Samolotem można też dolecieć ( np. z przesiadką w Atenach) do miasta Igumenitsa w Grecji,  położonego ok 65 km od Sarandy, i 33 km od granicy grecko-albańskiej. Trasę z lotniska do Sarandy można pokonać komunikacją publiczną.

Przy podróży przez Grecję warto pamiętać, że Grecja i Albania znajdują się w różnych strefach czasowych – w Grecji należy przestawić zegarki o godzinę do przodu (odnosząc do czasu w Albanii i Polsce). 

Samochodem

Poza sezonem można rozważyć także lot do Tirany i dalszą podróż lądową np. wypożyczonym na lotnisku samochodem do oddalonej 277 km od lotniska Sarandy.

Najczęściej polecana trasa samochodowa z Polski do Sarandy prowadzi przez Słowację -> Węgry->Serbię ->Macedonię i Albanię.

WhatsApp Napisz na WhatsApp